Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususlar

1) Araç Sigortasını, Kaskosunu ve Araç sözleşmesini kontrol edin

 Kayseri Araç kiralama olarak sigortasız veya kaskosu olmayan araçları kesinlikle kiralamamanızı tavsiye ederiz. Bu en önemli husustur. Özellikle sigortası hiç yatırılmamış veya yenilenmemiş araçlar olası bir kazada size büyük bedeller ödetebilir. Kiraladığınız araçta Rent a Car kaskolu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Araç kiralama sözleşmeleri ise çoğu zaman göz ardı edilen fakat tamamının okunması gereken resmi evraklardır. Bu sözleşmede firmanın sizden beklentileri ve araç teslimatına ilişkin maddeler bulunur. Olası kaza durumlarında sizin için yapılan sözleşme büyük öenm arz etmektedir. Mağdur olduktan sonra okumak yerine, sözleşmeyi imzalamadan okumak yararınıza olacaktır. Aracı ne zaman teslim etmeniz gerektiğini ve gecikmeler dolayısı ile ödemek durumunda kalacağınız cezaları dikkatle okuyun.

 2) Fiyatı oldukça ucuz olan dolandırıcılara dikkat edin

Özellikle çok uygun fiyatlar verip müşteri çekmeye çalışarak insanları kandıran çok fazla dolandırıcı vardır. Bu dolandırıcılar size önce piyasanın oldukça altında bir fiyat verirler daha sonrasında aracı kiraladığınızı belirterek sizden kaparo parası göndermenizi isterler. Kapora parasını aldıktan sonra ise bu dolandırıcılara asla ulaşamazsınız. Burada dikkat etmeniz gereken önemli hususlar şu şekildedir. 

- Kayseri oto kiralama yapmak istediğiniz sayfanın link adresini kontrol edin site isminde değişik orjinal olmayan harflerin olmaması gerekmektedir. Örneğin www.altunelrentacar.com yerine www.aaltuneelrentacar.com gibi.

Kayseri araç kiralama yapılacak olan sitenin iletişim adresini kontrol edin herhangi bir konum adresi olmayan google haritalarda olmayan firmalardan kesinlikle araç kiralamayın.

- Kayseri araba kiralama işlemi yapılacak olan web sayfasının iletişim numarasının özellikle Türkiye de kullanılan operatörlerin numaraları olmasına dikkat edin. 0850'lili hatlarda fazlaca dolandırıcı firması olabilmektedir. 

- Kayseri kiralık araç alacağınız firmanın sizden özellikle önden kapora gibi bir para istememesine dikkat ediniz. genelde bu tarz önden kaparo alan şahıslar daha sonrasına size para iadesi yapmazlar. 

yukarıda yazılan maddeler tavsiye niteliğindedir. Her hangi bir kurum veya bir firma hedef alınarak yazılmamıştır.

 3) Eski araçları kiralamaktan uzak durun

Arabalar mekanik ve elektrik malzemelerden oluştuğu için zamanla bazı parçalarda yorulmalar veya bozulmalar olabilmektedir. Kayseri kiralık oto alırken araçların özellikle 0-6 yaş grubu olmasına dikkat ediniz. Kayseri Altunel Rent a Car olarak Modeli eski ve bakımsız araçlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kayseri Altunel Rent a cardan alacağınız modelli ve bakımlı kayseri kiralık arabalarla yolda kalma, teknik sorun yaşama veya en kötüsü kaza yapma ihtimaliniz büyük ölçüde düşer. Modelli arabalar güvenli hem de konforlu olacaktırlar.

4) Kiralık aracınızı teslim alırken kontrol ediniz

Kayseri oto kiralama evrak işlemleri bittikten sonra firma yetkilisi size aracı teslim edecektir. Kiralık aracınızın etrafında gezerek, önemli bir çarpık veya göçük olup olmadığını tespit edin. Kayseri Kiralık aracınızın içerisindeki koltukları, konsolu aynaları kontrol edin. Arabanın gösterge ekranında bir ışık yanıp yanmadığını kontrol edin. Bulduğunuz hasarları görevli yetkiliye not ettirin. Görevli personelin sizi beklemesini dert etmeyin, rahat rahat kontrollerinizi yapın. Kayseri kiralık arabanızın yakıt seviyesini kontrol edip not alın, aracı teslim ederken de aynı seviyede bırakın. Biz Kayseri Altunel oto kiralama olarak müşteri memnuniyeti için kiralık araçlarımızı dolu depo verip dolu depo iade alıyoruz. Başka firmalardan aldığınız kayseri kiralık aracın yakıtını fazladan almanız durumunda hiçbir firma fazladan aldığınız yakıtın ödemesini yapmayacaktır. 

Tüm bu yukarıda yazılan maddeler tavsiye niteliğindedir. Her hangi bir kurum veya bir firma hedef alınarak yazılmamıştır. Sizin için en uygun en ucuz ve en mantıklı kiralama seçenekleri için Kayseri Altunel Rent a Car 'dan mutlaka teklif alınız. Mutlu günler dileriz...

Whatsapp Icon Map Icon