Kayseri de ne yenilir neler alınabilir?

Kayseri de ne yenilir neler alınabilir?

Kayseri de ne yenilir neler alınabilir?

Kayseri oto kiralamadan tatlı bir başlangıç: Nevzine tatlısı

Kayseri'de oldukça meşhur olan bu tatlı genellikle bayramlarda hazırlanarak misafirlere ikram edilir. En uygun fiyatlarla aldığınız Kayseri kiralık aracınız ile sizi tatlı yemeye davet ediyoruz. Yeni doğum yapan gelinlere de nevzine ikram etmek eski bir gelenek olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Un, yoğurt, pekmez ve cevizin ana malzemelerini oluşturduğu bu tatlının lezzetine doyum olmuyor. Kayseri rent a car firmamızdan kiraladığınız kayseri kiralık aracınız ile bu tatlıyı çeşitli restoranlarda yiyebilirsiniz


Pizza ve lahmacunu unutturur: Yağlama

Kayseri ye özgü bu lezzeti yiyen tadını unutmuyor. Kayseri araba kiralama olarak bu lezzeti mutlaka tatmalısınız. Salçalı, kıymalı, soğanlı bir harç düşünün. Onları incecik hamurun üzerinde servis yapıldığını. Ve şimdi de o lezzetin üst üste katlandığını düşünün. Evet, bizim de canımız her seferinde çekiyor. Kayseri yağlaması olarak da bilinen yağlama misafirler geldiğinde masada olmazsa olmaz yiyeceklerin başında gelir. Kayseri kiralık araba ile Yağlama lezzetini tatmak için meşhur restoranlara gidebilirsiniz.


Kayseri mantısı

Geldik Kayseri deyince akla gelen ilk lezzete, yani mantıya! 36 çeşidi yapılan mantının yukarıda da bahsettiğimiz gibi en meşhur olanı etli mantı. Ancak Kayserililer mantıyı günlük hayatta yediğiniz mantıyla karıştırmayın diyor. Kayseri mantısı çok hafif çorba gibi salçalı bir suyun içinde servis edilirmiş. Kayserinin bu eşşiz lezzetini yemeye kayseri altunel rent a car dan kiraladığınız kayseri kiralık oto ile gidebilirsiniz.


Kuşbaşılı pidedir aslında: Cıvıklı

Kayseri'nin Develi yöresinde kuşbaşılı pideye verilen addır. Develi'nin kültürüyle özdeşleşmiş bir yemektir. Günümüzde de birçok ilde Develi cıvıklısı olarak bulmak mümkündür. Kayseri Altunel rent a car dan aldığınız kayseri ucuz kiralık araba ile çoğu fırında bu lezzeti tadabilirsiniz.


Kayseri pastırması ve Kayseri sucuğu

Bu eşsiz lezzet için Kayseri Belediyesinin resmi sitesinde yazan açıklamayı aynen yazmak istiyoruz: "Et, pastırma oluncaya kadar yaklaşık bir ay boyunca çeşitli işlemlerden geçiriliyor. Çemen pastırmaya esas lezzetini veren bir katkı malzemesidir. Lezzet vermenin dışında , eti dış etkenlere karşı korumak, mikroplanmasını önlemek, içindeki enzimler ve organik asitler sayesinde pastırmada bulunan mikropları öldürerek etin gereğinden fazla kurumasını önlemek, havayla temasını keserek kokmasını ve bozulmasını engellemek, etin içindeki yağların oksitlenerek pastırmayı acılaştırmasını önlemek gibi çok önemli işlevleri de vardır." geldik dönüş yoluna... kayseri araç kiralamadan aldığınız kayseri kiralık araba ile tatili yaptıktan sonra arkadaşlarınıza ya da evinize mutlaka giderken götürmeniz gereken lezzet


Bir Kayseri efsanesi Pöç

Ve geldik Kayserinin efsane yemeklerinden birisine Kayseri araba kiralama olarak tavsiye ettiğimiz bu lezzet mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden birisidir. Belkide çoğu Kayserilinin bile bilmediği ama yıllardır yenilen efsane lezzet. Aslında bu lezzet Irak mutfağından Kayseri’ye geçmiş bir et yemeği olarak bilinir. Yaklaşık 16 saat fırında pişen pöç etimiz tam damağınıza layık. Et severler için güzel bir akşam yemeği alternatifi olabilir. Kayseri kiralık oto ile birbirinden güzel diğer lezzetler de şunlardır:

Fırınağzı, Pehli, Kayseri Tavası, Asude Tatlısı, Nevzine Tatlısı gibi seçenekler de Kayseri’de tadabileceğiniz diğer yemekler. Kayseri’ye gelmişken pastırmalı yumurta ve pastırmalı börek de mutlaka yenecekler listenizde olsun. Dünyanın en güzel pastırmasını yerinde yeme keyfini kaçırmayın.

Whatsapp Icon Map Icon