KAYSERİDE NERELERE GİDİLİR?

KAYSERİDE NERELERE GİDİLİR?

KAYSERİDE NERELERE GİDİLİR?


                  Kayseri Altunel Rent a Cardan kiraladığınız aracınız ile 100 km çevrede gidilecek oldukça fazla yer vardır. Özellikle Dünya Kültür Mirası listesine giren Nevşehir Kapadokya bölgesinde gideceğiniz 32 farklı bölge vardır. Kayseri Altunel Oto Kiralamadan kiralayacağınız kiralık araba ile bu 32 noktaya gidebilirsiniz. Eğer zamanınız kısıtlı ve kısa bir tur atmak istiyorsanız Nevşehir Kapadokya bölgesinde Zelve Antik Şehri, Açık Hava Müzeleri, Uç hisar kalesi, Göreme, Avanos ve Ürgüp ilçelerini mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda firmamız Nevşehir havaalanında da araç kiralama hizmeti vermektedir. Kayseri Havaalanı veya Nevşehir Havaalanın dan aldığınız Nevşehir kiralık aracınızı başka illerden de teslimat yapabilirsiniz.


              Yine Kayseri Altunel Araba kiralamadan kiraladığınız Kayseri kiralık arabanız ile dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Yahyalı Kapuzbaşı şelalesine gitmenizi tavsiye ederiz. Bu şelale çok ihtişamlı ve görenleri büyülemektedir. İrtifa akışı itibarı ile  ABD’de bulunan Niagara’dan 55m., Finlandiya’da bulunan İmarat dan 25m., Erzurum’daki Tortum’dan 50 m., Antalya’daki Düdenden 25 m. Ve Manavgat’tan 5 m. daha büyük olan Kapuz Başı şelalesinin aktığı yerin rakımı ise 700 m.dir. Aladağ’ın zirvesinde bulunan kar ve buzullardan beslenmekte ve ziyaretçilerini yazın sıcaklığında buz gibi çağlayan sularının serinliği ile karşılamaktadır. Bu şelale Kayseri Havalimanına yaklaşık 80 km mesafededir. Buraya Kayseri den aldığınız Kayseri kiralık oto ile gitmeniz oldukça kolaydır. 


               Kayseri de mutlaka gitmeniz gereken ve Kayserinin adeta simgesi olan Erciyes dağı ise Kayseri ye gelip de mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Burada kışın kayak turizmi oldukça canlıdır. Erciyes dağının 3917 metreye ulaşan zirvesi İç Anadolu'nun en yüksek dağıdır. Jeologlar, Erciyes'in tarihini 20 milyon yıl öncesine kadar götürürler. Yapılan araştırmalara göre, bugünkü dağ ve çevresi 20 milyon yıl önce denizle kaplıydı. Zamanla yer kabuğundaki çatlamalar sonucu deniz çevresindeki kara parçaları oluştu ve çevre göl halini aldı. Erciyes dağına Kayseri Altunel Rent a Cardan kiraladığınız Kayseri kiralık araba ile kolaylıkla gidebilirsiniz. Kışın özellikle kar seviyesi ve dağın uzun pist alanı kayak turizmini çok canlı tutmaktadır. Erciyes Dağı Snowboard Dünya şampiyonası, Kar Voleybolu ve çeşitli konser ve etkinliklere ev sahibi yapmaktadır. Kayseri Araba Kiralama olarak her yıl çok sayıda müşterilerimize hizmet vermekteyiz.


               Kayseri de bozkırın ortasındaki cennet vaha ya da yeşil cennet tabiri denilen yer Sultan Sazlığıdır. Bu sulak alanda 47 familyaya ait 65 cins ve 177 adet bitki türü tespit edilmiştir. Burada 600 bin adet ördek, kaz, flamingo ve çok çeşitli kuşlara rastlanır. Buraya gitmek için Kayseri den kiraladığınız Kayseri kiralık araç ile yaklaşık 70 km mesafe gitmeniz gerekmektedir. Sulak alanlar, biyolojik çeşitliliğin ve ekolojik dengenin korunması ve devamlılığının sağlanması yönünden büyük öneme sahip ekosistemlerdir. Kayseri Rent a Car olarak biz bu bölgeyi oldukça çok seviyoruz ve sizlere tavsiye ediyoruz.


            Kayseri'ye yaklaşık 90 km uzaklıkta olan Kozaklı Kaplıca ve Otelleri ise sağlık ya da eğlence amaçlı gidebileceğiniz  bir başka turizm noktasıdır. Yer altından çıkan bu sıcak su Sodyum, Kalsiyum ve Klor içermekte olup A ve C grubu Şifalı sular grubuna girmektedir. Su sıcaklığı 23 °C den başlamaktadır. Kayseri den aldığının Kayseri kiralık araba ile buraya gelip 5 yıldızlı Otellerde konaklayabilirsiniz. Eğer  2-3 gün süreli mini bir tatil planınız varsa Kayseri Araba kiralama olarak buraya gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Whatsapp Icon Map Icon